آموزش حسابداری نیاز

چگونگی رقابت در بازار کار حسابداری

بازار کار حسابداری

رقابت در بازار کار حسابداری ، امروزه با وجود حسابداران حرفه ای و متخصص با داشتن مهارت های مختلف، بیشتر از قبل معنی پیدا می کند. رشته حسابداری به دلیل داشتن بازار کار فراوان، علاقه مندان زیادی را به خود جلب نموده است. فارغ التحصیلان رشته حسابداری، با کسب مهارت ها و فنون لازم، جهت ورود به یکی از شاخه های فنی بازار کار، خود را آماده می نمایند. از جمله شاخه های حسابداری که در بازار کار، مورد توجه حسابداران قرار می گیرد، می توان به حسابداری مالی، دولتی، صنعتی، بیمه و بانک ها اشاره نمود. رقابت در بازار کار حسابداری با وجود طیف زیادی از حسابداران، افزایش می یابد. شرکت ها، موسسات تجاری، موسسات غیر انتفاعی، سازمان ها، واحدهای صنعتی، ادارات دولتی، شرکت های تولیدی، موسسات بیمه، ادارات دارایی، شعبه ها و بانک ها، مراکزی هستند که موجب افزایش رقابت حسابداران جهت اخذ جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد عالی می شوند.

 • معرفی فن حسابداری

فن حسابداری شامل سیستم اطلاعاتی است که با ارائه اطلاعات لازم، جهت افزایش بهره وری اعتباردهندگان، سرمایه گذاران و مدیران شرکت ها و نهادهای دولتی فعالیت می کند. کسب اطلاعات از لحاظ وضعیت مالی شرکت ها، نیاز به یک سیستم اطلاعاتی دقیق دارد که توسط حسابداران فراهم می گردد. هدف از رشته و فن حسابداری، پاسخ به نیازهای مالی انسان است. امروزه با گسترش فعالیت های مالی، اقتصادی و افزایش پیچیدگی ها، حسابداری نیز جهت رفع مشکلات مالی، توسعه یافته است. به طور کلی حسابداری، فضایی مناسب جهت اخذ اطلاعات مرتبط با شرایط اقتصادی شرکت ها را برای متقاضیان فراهم می نماید.

 • بازار کار حسابداری

در حال حاضر، شغل حسابداری یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فعالیت های موجود در شرکت و سازمان های مختلف است. فارغ التحصیلان رشته حسابداری، پس از اخذ مدارک دانشگاهی، در شاخه ها و سطوح مختلف حسابداری شروع به فعالیت می نمایند. از مکان هایی که حسابداران به فعالیت حرفه ای می پردازند، می توان به موسسات، واحدهای تجاری، مراکز دولتی و مراکز خصوصی اشاره نمود. حسابداران پس از فعالیت در بازه های زمانی مشخص، می توانند در سمت مدیریت مالی واحدهای تجاری به فعالیت بپردازند. به طور کلی افرادی که در رشته حسابداری به تحصیل می پردازند، در دو گروه حسابداری و حسابرسی وارد حوزه شغلی می شوند.

 

آموزش حسابداری بازار کار
 • گروه های شغلی سمت حسابداری شامل موارد زیر است :

حسابداری ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مالی ، حسابداری دولتی ، حسابداری مالیاتی ، حسابداری بیمه ، حسابداری بانک ها ، حسابرسان داخلی ، حسابرسان مستقل و به طور کلی . فارغ التحصیلان حسابداری می توانند جهت ورود به بازار کار حسابداری، وارد شاخه های زیر گردند : حسابدار ، دفترداری ، دستیاری حسابدار ، حسابدار رسمی ، حسابرس مدیر مالی ، کارشناس امور مالیاتی ، کارمند بانک ، کارشناس تحلیل گر مالی در موسسات تجاری ، کارشناس تحلیل گر مالی در موسسات غیر انتفاعی ، کارشناس تحلیل گر مالی در واحدهای تجاری ، کارشناس تحلیل گر مالی در شرکت ها ، سرپرستی بانک ،  سرپرستی موسسات بیمه ، سرپرستی ادارات دارایی ، سرپرستی شرکت های تولیدی ، سرپرستی واحدهای صنعتی .

 • پیش نیاز ورود به بازار کار حسابداری

جایگاه شغلی حسابداران با توجه به میزان زمان کاری ، تجربه و سابقه کار ، شرکت کارفرما و محل فعالیت ، دارای حقوق مختلفی می باشد . از جمله سطوح شغلی که برای حسابداران در نظر گرفته شده است، می توان به موارد زیر اشاره نمود : سطح کارشناسی ، سطح سرپرستی و سطح مدیریت . متقاضیان ورود به بازار کار حسابداری، جهت کسب درآمد بیشتر، نیاز به تسلط بر مهارت و پیش نیازهایی دارند. از جمله مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار حسابداری، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • آشنایی کامل با انواع حسابداری
 • تسلط کامل بر نرم افزار های مالی و نرم افزار اکسل
 • بهبود مهارت های ارتباطی و کلامی
 • تسلط بر قوانین مالیاتی
 • تسلط بر قوانین وزارت کار
 • تسلط بر قوانین تأمین اجتماعی
 • یادگیری مداوم و آشنایی به استانداردهای روز حسابداری

جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار حسابداری و کسب درآمد بالا از این حرفه، با جمع آوری اتجارب سی ساله مدیران ارشد مالی، بسته آموزش حسابداری بازار کار را تهیه نموده‌ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۳ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید . در این بسته آموزشی ، مباحثی را خواهید آموخت که معمولا در هیچ دوره آموزشی گفته نمیشود . ارتقای شما را حسابداری تضمین می کنیم .

 

 

 • رقابت حسابداران در بازار کار حسابداری

امروزه جهت توسعه پایدار در کشور، جمع آوری و منظم نمودن اطلاعات مالی دقیق و مطمئن و تجزیه و تحلیل داده های مالی فعالیت های مهم و ضروری به شمار می آیند. فعالیت حسابداران متخصص و حرفه ای در زمینه فعالیت های اختصاصی حسابداری، موجب می شود از اخلال در برنامه های توسعه و اتلاف منابع اقتصادی ممانعت به عمل آید. حسابداران حرفه ای با افزایش مهارت ها و کسب اطلاعات به روز و تخصصی از شغل حسابداری، وارد رقابت تنگاتنگی میان حسابداران دیگر می شوند. با توجه به بازار کار بسیار رشته حسابداری، رقابت حسابداران جهت اخذ جایگاه شغلی با درآمد بیشتر، افزایش می یابد.

 • حقوق حسابدار در بازار کار حسابداری

بازار کار حسابداری به گونه است که برای هر یک از سطوح مطرح شده، حقوق معینی بر طبق استانداردهای بیان شده، مشخص می شود. به طور کلی حقوق یک حسابدار با توجه به سوابق کاری، تجربه های کسب کرده، مهارت های فنی و اخلاقی و سطح ورود به شغل متفاوت و متغیر می باشد. حقوق و دستمزد حسابدار به سه دسته تقسیم بندی می شود.

حقوق حسابدار سطح کارشناسی در بازار کار : حقوق حسابدارانی که در سطح کارشناسی وارد رقابت در بازار کار شده اند، با عنوان مشاغلی شامل تحلیل گر مالی، کارشناس بودجه، حسابرس داخلی، مسئول حقوق و دستمزد، حسابرس، حسابدار، کارشناس امور مالی و کارشناس ارشد مالی تعیین می شود.

حقوق حسابدار سطح سرپرستی در بازار کار : حقوق حسابدارانی که در سطح سرپرستی، وارد بازار کار می شوند، با توجه به شاخه شغلی خود که شامل سرپرست حسابداری، سرپرست مالی، حسابرس ارشد، رئیس حسابداری، حسابدار ارشد، کارشناس ارشد بودجه، خزانه دار، رئیس حسابداری و کارشناس ارشد مالی می باشد، مشخص می شود.

حقوق حسابدار سطح مدیریت در بازار کار : حقوق حسابدار سطح مدیریت با توجه به جایگاه مدیریتی در سمت های مدیر مالی، مدیر مالی و برنامه ریزی، مدیر مالی و اداری، رئیس حسابداری، مدیر حسابرسی داخلی، رئیس حسابداری صنعتی و سرپرست مالی تعیین می گردد.

نتیجه گیری : امروزه رقابت در بازار کار حسابداری، با افزایش تعداد متقاضیان ورود به شغل حسابداری، کسب مهارت های مرتبط با حسابداری، افزایش تخصص در زمینه حسابداری و افزایش حقوق و دستمزد گروه حسابداران، افزایش یافته است. متقاضیان ورود به بازار کار حسابداری، می توانند با کسب اطلاعات دقیق از رشته و شغل حسابداری و کسب مهارت های لازم، به شاخه حسابداری مورد نظر خود ورود پیدا کرده و به صورت حرفه ای و تخصصی با حسابداران دیگر رقابت نمایند . منبع : مقاله سایت همکاران سیستم


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه آموزشهای این سایت می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۳ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید .

 

.

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۰۵ آبان ۱۳۹۸
حسابدار موفق کیست

در فضای انجام کار حسابداری آموخته‌های آکادمیک و تئوری لازم است ولی کافی نیست، به همین منظور توصیه می

۱۵ مهر ۱۳۹۷
درآمد از حسابداری

در فضای رقابتی کسب و کارها، هر تصمیم کوچکی می‌تواند بازخوردهای بزرگ و تعیین کننده‍ای را در کسب و کار

۱۵ شهریور ۱۳۹۷
آموزش حسابداری بازار کار از پایه

اگر شما در زمینه حسابداری کاملاً مسلط و ماهر باشید و درباره رشته‌های دیگر اطلاع چندانی نداشته باشید،

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری مقدماتی
آموزش حسابداری مالیاتی و بیمه
آموزش حسابداری حرفه ای