آموزش حسابداری نیاز

تکنیک‌های درآمدزایی از حرفه حسابداری – بخش اول

Methods of earning money from the accounting profession

همانطور که در مقاله آموزش حسابداری و هفت راز درآمدزایی بیان شد حسابداری یکی از حوزه‌هایی است که در همه‌ی مشاغل کاربرد دارد و به همین خاطر به جرأت می‌توان گفت که هیچ‌گاه بازار کار آن از بین نخواهد رفت. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکارها در دوره‌ی رکود خود باشند یا در دوره‌ی رونق؛ به ‌هر حال همه‌ی آن‌ها در هر شرایطی حداقل به یک حسابدار برای انجام امور مالی خود نیاز دارند. سازمان‌ها و شرکت‌ها ممکن است تصمیم بگیرند در شرایطی کارمندان خود را تعدیل کنند، اما حسابداران تنها کسانی هستند که هیچ‌گاه اخراج نمی‌شوند و یا آخر از همه با آن‌ها خداحافظی می‌شود!

با این وجود بسیاری از حسابداران به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر هستند؛ زیرا نوع کار حسابداری معمولاً به صورت پروژه‌ای یا ساعتی در نظر گرفته می‌شود و یک حسابدار معمولاً در هفته با اختصاص چند ساعت می‌تواند کارهای حسابداری یک شرکت را انجام دهد؛ بنابراین حسابداران معمولاً زمان‌های خالی زیادی دارند که می‌توانند از آن‌ها استفاده‌های دیگری در جهت کسب درآمد بکنند. ما در این مطلب بعضی از راه‌های کسب درآمد بیشتر از طریق حسابداری را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱) ایجاد شبکه‌ای از حسابداران

یک حسابدار می‌تواند ضمن کار خود به‌ واسطه‌ی ارتباطاتی که دارد، شبکه‌ای از حسابداران را به وجود آورد. این مسئله از دو جهت اهمیت دارد؛ اول اینکه این شبکه مانند یک گروه حرفه‌ای حسابداری می‌تواند در پروژه‌های بزرگ حسابداری به کار گرفته شود؛ و دوم اینکه می‌تواند مانند یک گروه آموزشی قوی برای آموزش حسابداری عمل کند که در این حالت این افراد با برگزاری دوره‌های آموزش حسابداری می‌توانند درآمد کسب کنند.

 

۲) تدریس خصوصی

تدریس خصوصی آموزش حسابداری کاربردی یکی از کارهای پر درآمدی است که حسابداران می‌توانند با توجه به انعطافی که در زمان خود دارند، انجام دهند. بسیاری از افراد علاقه دارند دوره‌ی آموزش حسابداری را به عنوان یک مهارت اصلی یا مهارت جانبی بگذرانند و این موضوع می‌تواند یک فرصت طلایی برای کسب درآمد شما به عنوان یک حسابدار فراهم آورد. برخی از افراد تمایل دارند دوره‌های آموزش صفر تا صد حسابداری را بگذرانند، اما برخی دیگر ممکن است بخواهند آموزش حسابداری بازار کار را ببینند و تنها مباحث مهم و عملی را یاد بگیرند. به همین خاطر لازم است تا برای هر کدام از این دوره‌ها سرفصل‌های خاص خودشان را بنویسید تا دید شفاف‌تری نسبت به مباحثی که قرار است ارائه دهید، داشته باشید.

 

آموزش حسابداری

 

 

۳) ارائه‌ی مشاوره به کسب‌وکارها

کم شدن استخدام‌های دولتی سبب شده تا بسیاری از افراد تصمیم بگیرند خودشان کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنند. از آنجایی که بخش قابل توجهی از این افراد نمی‌دانند که در ابتدای کار چه کار باید کنند و دچار نوعی سردرگمی در زمینه‌ی امور مالی هستند، شما می‌توانید بخشی از زمان خود را به عنوان یک مشاور در دفتر کار و یا به صورت سیار فعالیت کنید. اگر به عنوان مشاور بتوانید یک روز در هفته را به آموزش حسابداری رایگان برای کسب‌وکارها اختصاص دهید، مطمئن باشید که طولی نخواهد کشید که آوازه‌تان در بین کسب‌وکارها خواهد پیچید و این مسئله کمک بزرگی به رشد جایگاه شما و به دنبال آن افزایش درآمدتان خواهد کرد. 

 

۴) همکاری با روزنامه‌ها

اگر ضمن داشتن دانش کافی و مهارت بالا در حسابداری، قلم خوبی هم دارید، می‌توانید برای روزنامه‌ها مطلب بنویسید و بابت مطالب خود حق‌التحریر دریافت کنید؛ البته درآمد روزنامه‌نگاری چندان بالا نیست، اما این کار می‌تواند در میان‌مدت برای شما یک رزومه‌ی قوی ایجاد کند و همین مطالب که نوعی آموزش حسابداری رایگان محسوب می‌شوند، موجب شناخته شدن بیشتر شما گردد. می‌توانید به برخی روزنامه‌های مرتبط با مباحث مالی و اقتصادی پیشنهاد دهید تا یک ستون ثابت را به صورت هفتگی در اختیار شما قرار دهند و شما مطالبی را به صورت ادامه‌دار در زمینه‌ی آموزش حسابداری به ویژه آموزش حسابداری بازار کار بنویسید. اگر موفق به دریافت ستون ثابت نشدید، می‌توانید مقالاتی را به طور مجزا در زمینه آموزش حسابداری کاربردی بنویسید و آن‌ها را در اختیار روزنامه‌ها بگذارید.

 

۵) تهیه جزوات آموزشی

بسیاری از افرادی که به دنبال آموزش حسابداری هستند، ترجیح می‌دهند که مطالب را به صورت خلاصه، جامع و در کم‌ترین زمان ممکن یاد بگیرند. شما می‌توانید با تدوین جزوات تحت عناوین مختلف مانند جزوه آموزش صفر تا صد حسابداری، جزوه آموزش حسابداری بازار کار و یا جزوه آموزش حسابداری کاربردی ضمن پاسخ دادن به حجم بالای نیازهای موجود، با فروش آن‌ها درآمد کسب کنید. جزوات خود را می‌توانید هم به صورت فیزیکی و هم به صورت اینترنتی منتشر کنید؛ هرکدام از این دو روش مشتریان خاص خود را دارند و شما می‌توانید هم‌زمان از هردوی آن‌ها درآمد کسب کنید.

 

آموزش حسابداری بازار کار

 

 

۶) تدریس در آموزشگاه

اگر فکر می‌کنید که دانشتان به حدی است که می‌توانید در آموزشگاه تدریس کنید، حتماً این کار را انجام دهید. ممکن است شما دانش کافی داشته باشید، اما دارای اعتماد به ‌نفس کافی نباشید و یا روش‌های تدریس را بلد نباشید و به همین خاطر نتوانید مفاهیم را به افراد شرکت‌کننده در کلاس آموزش دهید. به همین خاطر می‌توانید قبل از آغاز کار، جزوه‌ها و کتاب‌های آموزش حسابداری به ویژه آموزش حسابداری بازار کار، آموزش حسابداری کاربردی و آموزش صفر تا صد حسابداری را تهیه کنید و در ابتدا کلاس‌های آموزش حسابداری رایگان برگزار کنید تا به ‌تدریج تجربه کسب کنید. پس از آن که به مباحث هرکدام مسلط شدید، کلاس‌های مجزایی را برای آن‌ها برگزار کنید. این کار به مرور زمان اعتماد به‌ نفس شما را افزایش خواهد داد و شما را با شبکه‌ای از افراد آشنا خواهد کرد، ضمن آنکه لذت پرورش نسل‌های جدیدتری از حسابداران را نیز به شما خواهد چشاند!

 

 


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه آموزشهای این سایت می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۳ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

 

.

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۰۵ آبان ۱۳۹۸
حسابدار موفق کیست

در فضای انجام کار حسابداری آموخته‌های آکادمیک و تئوری لازم است ولی کافی نیست، به همین منظور توصیه می

۲۱ آذر ۱۳۹۷
اهمیت صورتهای مالی

امروزه یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی، آموزش تجزیه و تحلیل صورتهای مالی است که به افراد در بازا

۱۶ مرداد ۱۳۹۷
نحوه تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

در فضای رقابتی کسب و کارها، هر تصمیم کوچکی میتواند بازخوردهای بزرگ و تعیینکنندهای را در کسب و کار با

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری مقدماتی
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای