آموزش حسابداری نیاز

صفر تا صد حسابداری پیمانکاری در یک نگاه

آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری

فرایند حسابداری پیمانکاری کاری دشوار است که شامل وام، صدور صورت‌حساب، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و دیگر معاملات معمولی در این صنعت است. هم‌چنین شرایط مالیاتی پیچیده‌ای در این فرایند وجود دارد. آموزش حسابداری پیمانکاری یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی بازار کار است که اغلب شامل استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی است که داده‌ها را به نحوی دقیق ثبت می‌کنند. در مقالات قبلی به روش‌های آموزش و فراگیری نرم‌افزارهای حسابداری اشاره کردیم. در این مقاله به سراغ نحوه آموزش حسابداری پیمانکاری می‌رویم، سپس چند مورد از بهترین روش‌های حسابداری پیمانکاری را معرفی می‌کنیم که در هنگام شرکت در کلاس‌های آموزش حسابداری باید آن‌ها را فرا بگیرید.

 

نحوه‌ی کسب آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری

  • مرحله‌ی ۱

لغات صنعت پیمانکاری را فرا بگیرید. به‌منظور یادگیری مهارت‌های حسابداری پیمانکاری به‌صورت تخصصی، شما باید اصطلاحات مورد نیاز را یاد بگیرید. ممکن است در مورد حسابداری عمومی اطلاعات داشته باشید اما شما لازم است به کلمات و اصطلاحات خاص مربوط به صنعت از جمله برآورد و شرایط قرارداد را فرا بگیرید. هر گزارش‌ در کسب ‌و کار پیمانکاری می‌تواند نسبت به گزارش دیگر متفاوت باشد. شما ممکن است گزارش‌هایی شامل صدور صورت‌حساب به مشتریان و یا پیمانکاران اصلی و یا گزارش‌هایی در مورد سودآوری پروژه و هزینه‌های غیر مستقیم ارائه دهید.

  • مرحله‌ی ۲

به دنبال مشاغلی در کسب ‌و کار که با پیمانکاری سر و کار دارند بگردید و درخواست دهید. در کلاس‌های آموزش حسابداری بازار کار که این نوع حسابداری را آموزش می‌دهند، شرکت کنید. با نگاهی به فایل‌ها و حضور در کسب ‌و کار پیمانکاری می‌توانید در مورد مسائل حسابداری و مشکلات مربوط به این صنعت اطلاعات کسب کنید. هیچ‌چیز مانند آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری ضمن شغل برای خود را نشان دادن در این بخش مؤثر نیست. تا آنجا که می‌توانید در طول این دوره آموزش حسابداری در مورد روش درصد تکمیل کار برای محاسبه درآمد دانش کسب کنید. روش درصد تکمیل کار، یک روش حسابداری معمول برای شناسایی درآمدها به هنگام پیشرفت کار است نه زمانی که پروژه به اتمام رسیده است.

  • مرحله‌ی ۳

در کلاس‌ها و دوره‌هایی در مورد حسابداری پیمانکاری ثبت‌نام کنید. حضور در این دوره‌ها و کلاس‌های آموزش حسابداری بسیار مفید است به‌خصوص اگر در زمینه موردنیاز دانش اولیه را داشته باشید. بسیاری از دانشکده‌ها و دوره‌های فراگیر در دانشگاه‌های محلی شما به برگزاری این نوع کلاس‌های آموزش حسابداری می‌پردازند. به دنبال یک کارگاه آموزش حسابداری باشید که اصول حسابداری پیمانکاری را تدریس کنند. هم‌چنین، یادگیری نرم‌افزار برای صنعت پیمانکاری را فراموش نکنید. بسیاری اوقات، اگر شما دانش اولیه خوبی از حسابداری داشته باشید هم می‌توانید آموزش حسابداری کاربردی مانند حسابداری پیمانکاری و نحوه استفاده از نرم‌افزار را فرابگیرید. در ادامه‌ی مقاله به چند نمونه از بهترین روش‌های حسابداری پیمانکاری اشاره می‌کنیم که فراگیری آن‌ها برای کسب مشاغل حسابداری در این صنعت ضروری است:

 

 

بخشی از بسته آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری را می‌توانید در این ویدئو مشاهده نمایید.

  • هزینه‌یابی شغلی

در یک کسب ‌و کار پیمانکاری، ممکن است انواع پروژه‌ها و مشاغل وجود داشته باشد که طول پروژه و حجم پروژه متفاوت باشد. به همین خاطر، تطبیق دادن دقیق هزینه‌ها با درآمد کاری دشوار است. به دلیل تعداد معاملاتی که در طول دوره یک پروژه رخ می‌دهد، هزینه‌یابی شغل یک کار ضروری در حسابداری است. هزینه‌یابی شغل به معنی تخصیص تمام هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و درآمد به هر شغل مربوطه است. هزینه‌یابی شغل نه‌تنها آماده‌سازی مالیاتی برای حسابداران را تسهیل می‌کند بلکه اطلاعات دقیق در مورد سودآوری یک قرارداد فراهم می‌کند. اساساً، هزینه‌یابی شغل فوق‌العاده کارآمد است و یک گام ضروری برای کمک به پیگیری درآمد و هزینه در سراسر هر پروژه پیمانکاری است.

 

  • درصد تکمیل کار یا درصد پیشرفت کار

یکی از بهترین شیوه‌های حسابداری پیمانکاری که طی دوره‌ی آموزش حسابداری کاربردی خود باید فرا بگیرید روش درصد تکمیل کار است. روش درصد تکمیل کار به توانایی کسب ‌و کار پیمانکاری برای مطابقت دادن درآمدها و هزینه‌ها اشاره دارد. به دلیل این‌که مدت‌زمان قراردادها مختلف است و تعداد مشاغل زیاد است، انجام این کار اغلب دشوار است. با این ‌حال، در طول روند پیمانکاری، پیمانکاران می‌توانند از روش درصد تکمیل کار برای تعیین سود یا زیان‌آور بودن پروژه استفاده کنند. مجموع هزینه‌های متحمل‌شده در کار را می‌توان بر هزینه کل برآوردشده کار تقسیم کرد تا مقدار سود یا زیان کار محاسبه شود. ضرب کردن سود ناخالص برآورد شده بر درصد تکمیل کار برای تعیین سود ناخالص برآورد شده است. محاسبه‌ی سود بر اساس درصد تکمیل کار، یک روش دقیق برای حسابداران برای پیگیری یک پروژه است. اگرچه حسابداران برآوردها را انجام می‌دهند ولی محاسبات همیشه بدون اشتباه نیست. حسابداران اطلاعات مالی مربوط به شرکت را حتی قبل از اتمام یک پروژه ارائه می‌دهند؛ بنابراین، فرا گرفتن این روش در طی دوره آموزش حسابداری بازار کار ضروری است.

 

  • روش تکمیل قرارداد

درآمدها تا اتمام پروژه در صورت‌های مالی گزارش نمی‌شود. این روش برای قراردادهای کوتاه‌مدت کمتر از دو سال مناسب است و یک سود ناخالص متوسط ​​کمتر از ۱ میلیون دلاری دارد. همچنین این روش مناسب پیمانکارانی است که ترجیح می‌دهند مالیات خود را به تاخیر اندازند. بااین‌حال، می‌توان هزینه مواد حاصل از منابع اختصاص داده ‌شده را بدون باز کردن یک حساب دفتر کل هزینه در قرارداد گنجاند. این نوع هزینه‌ها تا زمانی که به‌طور کامل در پروژه مورد استفاده قرار گیرند دارایی محسوب می‌شوند و پس از پایان کار کسر می‌گردند.

 

آموزش حسابداری پیمانکاری

 

  • استفاده از نرم‌افزار برای تسهیل فرایند حسابداری

در طول آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری نرم‌افزارهایی مثل نرم افزار هلو برای سهولت و تسریع فرایند حسابداری معرفی شده و روش‌ استفاده از این نرم‌افزارهای آموزش حسابداری را یاد می‌دهند. انواع نرم‌افزارهای آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری در دسترس است که برای ​​ انواع کسب ‌و کار پیمانکاری در تمام اندازه‌ها مناسب است. بسیاری از روش‌های مورد بحث در این مقاله، از جمله هزینه‌یابی شغل و ردیابی مالی را می‌توان از طریق نرم‌افزار پیمانکاری یکپارچه انجام داد. دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار شامل امنیت و حسابرسی برای جلوگیری از خطرات و همچنین گزارش سریع و به‌ موقع است. تعدادی از کسب ‌و کارهای آینده‌نگر به استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری روی آورده و نه‌ تنها در حسابداری بلکه در دیگر حوزه‌های شرکت نیز اثربخشی آن را دیده‌اند.

 

  • استراتژی‌های گزارش مالیات

همانطور که در مقاله اظهارنامه مالیاتی و آنچه باید از آن بدانیم اشاره کردیم، روش‌های درصد تکمیل کار و تکمیل قرارداد به‌طور عمده نسبت به روش گزارش مالیات متفاوت است. برای قراردادهای تکمیل‌شده، درآمدها و هزینه‌ها پس از اتمام کار شناسایی می‌شود. پیمانکاران می‌توانند مالیات خود را تا زمانی که پروژه به اتمام می‌رسد به تاخیر بیندازند. با این ‌حال، از آنجایی‌که کشورها هرچند وقت یک‌بار قوانین مالیاتی خود را اصلاح می‌کنند ممکن است فشار مالیاتی بر این شرکت را در دراز مدت افزایش یابد. علاوه بر این، در صورتی ‌که پیمانکاران در وهله‌ی اول هیچ پرونده مالیاتی معتبر نداشته باشند این روش چالش‌هایی را پیش روی پیمانکارانی قرار می‌دهد که به دنبال جذب سرمایه‌گذاران دیگر به شرکت خود هستند. باوجوداین، رویکرد قراردادهای تکمیل‌شده ارجح‌ترین روش در این صنعت است. روش درصد تکمیل کار در مبارزه با نوسانات مالیاتی مؤثر است و یکی از بهترین روش‌ها برای قراردادهای بلندمدت است. با این‌حال، برای اینکه پرداخت مالیات در این روش به تاخیر انداخته شود مجوزهای خاصی را باید از سرویس درآمد داخلی (IRS) دریافت کرد. شرکت‌ها همچنین ممکن است لازم باشد متخصص مالیاتی دارای مجوز را برای مشاوره در مورد نحوه به تاخیر انداختن مالیات‌ها استخدام کنند.

منبع : iranaccnews.com


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه حسابداری می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۲ ساعت فیلم آموزشی با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از اطلاعات پایه و مقدماتی تا تنظیم و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

 


 

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۰۶ تیر ۱۳۹۷
لزوم آموزش حسابداری بهای تمام شده

بر همه واضح است که هر کسب‌وکاری فارغ از زمینه، اندازه و مقیاسی که در آن فعالیت می‌کند، برای مدیریت ص

۰۱ تیر ۱۳۹۷
آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری

فرایند حسابداری پیمانکاری کاری دشوار است که شامل وام، صدور صورت‌حساب، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اهمیت صورتهای مالی

امروزه یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی، آموزش صورت های مالی و گردش وجه نقد است که به افراد در با

نظرات کاربران

Comments

*

code

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری مقدماتی
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای