آموزش حسابداری نیاز

آموزش چه نرم‌افزارهایی برای حسابداران لازم است؟

آموزش حسابداری از پایه

یکی از سؤالات اساسی حسابداران در فرآیند سپری کردن دوره‌های آموزش حسابداری این است که برای آموزش نرم افزار حسابداری کدام نرم‌افزارها از اولویت بیشتری برخوردارند؟ طرح این سؤال از آنجا ناشی می‌شود که تنوع نرم‌افزارهای حسابداری در بازار بسیار بالاست و شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف هر کدام از یک نرم‌افزار به‌ خصوص استفاده می‌کنند؛ در حقیقت از آنجایی که نمی‌توان یک نرم‌افزار حسابداری را برای تمام کسب‌وکارها به کار بست، حسابداران باید چند نرم‌افزار حسابداری مختلف را یاد بگیرند تا از شانس بیشتری برای کسب فرصت‌های شغلی برخوردار شوند. اما انتخاب نرم‌افزارها معمولاً کار ساده‌ای نیست و گاه افراد در تشخیص این موضوع دچار مشکل می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به این موضوع پرداخته و برای شما چند نرم‌افزار حسابداری مهم شامل هلو، محک، پارسیان و نرم افزار حسابداری سپیدار را به شما معرفی کنیم.

  • برای یادگیری نرم‌افزار حسابداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟
  • مهم‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری کدامند؟

 

برای یادگیری نرم‌افزار حسابداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • نوع نیاز

هیچ کدام از شرکت‌ها، سازمان‌ها و انواع مختلف کسب‌وکارها از داشتن یک نرم‌افزار حسابداری ویژه انجام عملیات مالی خود بی‌نیاز نیستند؛ اما به دلیل اینکه نوع کسب‌وکارها و مأموریت‌های آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد، به ‌تبع نوع عملیات مالی و پیچیدگی آن نیز متفاوت است. ممکن است بعضی از کسب‌وکارها با به‌کارگیری یک حسابدار و استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری ساده کارشان راه بیفتد اما برخی سازمان‌های بزرگ حتی یک سازمان زیرمجموعه ویژه‌ی انجام امور حسابداری خود تأسیس کنند؛ به همین دلیل اولین نکته‌ی مهم در یادگیری نرم‌افزار نوع نیاز بازار کار است. حسابدارانی که قصد دارند آموزش حسابداری را با تمرکز بر مباحث مورد نیاز برای بازار کار سپری کنند، باید آگهی‌های استخدامی را مشاهده کرده و بر اساس نیاز غالب کارفرمایان اقدام به انتخاب یک یا دو نرم‌افزار حسابداری مهم نمایند. البته این مسئله برای افرادی که قصد دارند آموزش نرم افزار حسابداری را پشت سر بگذارند، فرق می‌کند و این افراد باید تعداد بیشتری از نرم‌افزارها را یاد بگیرند. 

  • پشتیبانی مناسب

تمام نرم‌افزارهای حسابداری دارای یک تیم یا سازمان پشتیبانی‌کننده هستند که حسابداران در هنگام وقوع مشکل با آن‌ها تماس گرفته و راه‌حل را جویا می‌شوند. هرچه تیم پشتیبانی یک نرم‌افزار حسابداری قوی‌تر و در دسترس‌تر باشد، استفاده از آن نرم‌افزار بیشتر خواهد بود و به همین دلیل باید در آموزش نرم افزار حسابداری  آن را در اولویت یادگیری قرار دهید. 

  • برنامه نویسی قوی

شاید برای انجام عملیات مالی کسب‌وکارهای کوچک استفاده از نرم‌افزارهای مختلف حسابداری مشکل چندانی به دنبال نداشته باشد، اما این مسئله برای کسب‌وکارها و سازمان‌های بزرگ متفاوت است؛ زیرا این سازمان‌ها حجم انبوهی از اطلاعات، آمار و ارقام دارند و باید در مدت کوتاهی محاسبات پیچیده و زیادی را انجام دهند؛ به همین خاطر آن نرم‌افزار حسابداری مربوطه باید از نظر برنامه‌‍نویسی قوی باشد و به اصطلاح قفل یا هنگ نکند. در ادامه چند نرم‌افزار حسابداری مهم را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

آموزش نرم افزار حسابداری

مهم‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری کدامند؟

  • نرم افزار حسابداری هلو

نرم ‌افزار هلو را بدون شک می‌توان ساده‌ترین و متداول‌ترین نرم‌افزار حسابداری دانست که معمولاً یکی از سرفصل‌های مهم آموزش حسابداری بازار کار در آموزشگاه‌های مختلف به‌حساب می‌آید و یا در کنار دوره‌های حسابداری به‌عنوان آموزش حسابداری رایگان ارائه می‌شود. این نرم‌افزار هم از کارایی بالایی برخوردار است و هم محیط بسیار ساده‌ای دارد؛ به همین خاطر در دوره‌های آموزش نرم افزار حسابداری مورد توجه قرار می‌گیرد و حسابداران مبتدی نیز می‌توانند با آن به خوبی ارتباط برقرار کنند. از نکات جالب توجه نرم افزار حسابداری هلو طراحی نسخه‌های متفاوت از آن متناسب با مشاغل مختلف است؛ برای نمونه می‌توان به نرم افزار حسابداری هلو در نسخه‌های شرکتی، مجتمع‌های تولیدی، کارگاه‌های صنعتی، فروشگاهی و نسخه‌ی تحت شبکه اشاره کرد که در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته طراحی و عرضه شده‌اند.

از نکات جالب توجه نرم ‌افزار حسابداری هلو طراحی نسخه‌های متفاوت از آن متناسب با مشاغل مختلف است؛ برای نمونه می‌توان به نرم ‌افزار حسابداری هلو در نسخه‌های شرکتی، مجتمع‌های تولیدی، کارگاه‌های صنعتی، فروشگاهی و نسخه تحت شبکه اشاره کرد.

  • نرم افزار حسابداری پارسیان

نرم افزار حسابداری پارسیان نیز همانند نرم افزار حسابداری هلو یکی از نرم‌افزارهای ارزان‌قیمت با طراحی نسبتاً ساده‌ای است که مورد استفاده‌ی فراوان مشاغل و حسابداران قرار می‌گیرد. در بعضی از دوره‌های آموزش نرم افزار حسابداری، نرم افزار حسابداری پارسیان در کنار نرم افزار حسابداری هلو آموزش داده می‌شود. این نرم‌افزار قابلیت ذخیره‌ی هوشمند دارد که در مواقع قطع برق اطلاعات را به صورت خودکار ذخیره می‌کند. نرم افزار حسابداری پارسیان دارای چهار نگارش مختلف است که عبارتند از: ساده، ویژه، پیشرفته و فوق پیشرفته. همچنین امکان اتصال نرم افزار حسابداری پارسیان با پرینترهای فروشگاهی و سامانه‌های ارسال پیامک وجود دارد و همین قابلیت سبب شده تا مورد استقبال قرار گیرد. آموزش نرم افزار حسابداری پارسیان را می‌توان از طریق مقالات و کتاب‌ها و یا لینک‌های آموزشی در اینترنت به صورت آموزش حسابداری رایگان یاد گرفت.

 

  • نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار حسابداری محک توسط گروه نرم افزار محک طراحی شده و نسخه‌های مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به نرم افزار حسابداری محک شرکتی، نرم‌افزار حسابداری تولیدی، نرم‌افزار حسابداری شخصی و نرم افزار حسابداری محک فروشگاهی اشاره کرد. این نرم‌افزار همچنین در قالب صندوق مکانیزه‌ی فروش نیز عرضه شده است که برای انجام دخل و خرج فروشگاه‌ها بسیار کارآمد است. نسخه‌ی شخصی نرم افزار حسابداری محک به صورت نسخه قابل نصب برای روی انواع مختلف تلفن‌های همراه عرضه شده است.

 

  • نرم افزار حسابداری سپیدار

نرم افزار حسابداری سپیدار یک نرم‌افزار حسابداری قدرتمند و کارآمد است که توسط گروه شرکت‌های همکاران سیستم طراحی و عرضه شده است. نرم افزار حسابداری سپیدار معمولا انتخاب اول یک شرکت حسابداری است چون قادر است تمام نیازهای شرکت‌های کوچک و بزرک را در زمینه‌ی حسابداری برطرف کند و در عین حال از کاربری آسانی برخوردار است. دو نرم‌افزار حسابداری به نام‌های «نرم افزار حسابداری سپیدار» و «نرم‌افزار حسابداری دشت» به ترتیب برای مدیریت هوشمندانه‌ی شرکت‌های کوچک و حسابداری اصناف و فروشگاه‌ها طراحی شده‌اند که تاکنون از استقبال قابل توجهی برخوردار بوده‌اند.

آموزش نرم افزار حسابداری سپیدار بصورت کامل و گام به گام در این سایت ارائه می‌گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش محصولات مراجعه فرمایید.

 

آموزش حسابداری با اکسل

آموزش نرم افزار حسابداری

 

اگر در ابتدای مسیر آموزش حسابداری هستید و قصد دارید دوره‌های آموزش صفر تا صد حسابداری را پشت سر بگذارید، بهتر است برای شروع نرم‌افزارهای ساده‌تر مانند نرم افزار حسابداری هلو یا نرم افزار حسابداری پارسیان را انتخاب کنید. این دو نرم‌افزار را معمولاً می‌توانید در قالب دوره‌ی آموزش حسابداری رایگان و یا از طریق جزوات و فیلم‌های موجود در اینترنت فرا بگیرید؛ در عوض می‌توانید هزینه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی را صرف نرم افزار حسابداری محک یا نرم افزار حسابداری سپیدار کنید، زیرا این دو در اینترنت کمتر قابل دسترسی رایگان هستند و فیلم آموزش حسابداری مرتبط با این دو نرم‌افزار نسبت به نرم‌افزارهای هلو و پارسیان در اینترنت کمتر است. همچنین یادگیری نرم‌افزار حسابداری اکسل را به هیچ‌عنوان فراموش نکنید؛ این نرم‌افزار اگرچه یک نرم‌افزار عمومی محسوب می‌شود، اما به دلیل قابلیت‌های فراوانی که در حسابداری دارد؛ معمولاً مورد تأکید سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار دارد.


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه حسابداری می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۲ ساعت فیلم آموزشی با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

 

.

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
کاربرد نرم‌ افزار اکسل در حسابداری

ممکن است برخی افراد تصور کنند که دیگر نرم افزار اکسل در آموزش حسابداری کاربردی ندارد، اما حقیقت آن ا

۲۱ آذر ۱۳۹۷
اهمیت صورتهای مالی

امروزه یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی، آموزش تجزیه و تحلیل صورتهای مالی است که به افراد در بازا

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کاربرد نرم‌ افزار اکسل در حسابداری

از آنجایی که برخی از حسابداران با وجود آگاهی درباره‌ی اهمیت نرم افزار اکسل هنوز نسبت به آن ذهنیت روش

نظرات کاربران

Comments

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری مقدماتی