آموزش حسابداری نیاز

حسابدار موفق به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

حسابدار موفق

امروزه در بازارکار مالی ، فضای رقابتی شدیدی حکم فرماست و روش‌های موفقیت شغلی و ویژگی های حسابدار موفق یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که ذهن هر حسابداری را درگیر خود نموده است . چرا‌‌ که حیات اجتماعی وی منوط به ارتقای درآمدی در حرفه‌اش و امنیت شغلی در محیط کار اوست . احتمال دارد شما نیز تحت عنوان حسابدار و یا یک کارآموز حسابداری نیز به این مطلب فکر کرده باشید که چطور می‌توان درحرفه خودتان به موفقیت بیش‌تری برسید و از همکاران خود یک سر و گردن بالاتر باشید . برای آغاز کار و موفقیت در شغل حسابداری ، نیاز به مهارتهای تخصصی ، دانش کاربردی، قدرت تجزیه و تحلیل و از همه مهمتر تجربه مفید دارید .

از طرفی نا آگاهی از مسائل مالی و قوانین مالیاتی و اشتباهات هر چند کوچک حسابداران می‌تواند سبب‌ساز ضررهای مالی متعددی برای هر سازمانی شود . تدبیر و مهارت یک حسابدار به قدری حائز اهمیت است که می‌تواند بنقش بسیار بزرگی در ارتقا و سود آن کسب و کار داشته و در زمان کوتاهی باعث ارتقاء سطح درآمدی صاحبان سهام شود . به این ترتیب قابل توجه است که مهارت‌های یک حسابدار موفق را بدانید و آن‌ها‌ را در خویش پرورش دهید .

  • پکیج مهارتی هشت گام تا حسابدار موفق :

اول : قبل از شروع کار با مباحث بازار کار بطور کامل آشنا شوید : داشتن تحصیلات کاربردی و شرکت در دوره های حسابداری بازار کار از اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین موارد برای ورود به شغل حسابداری است چون اگر با اطلاعات تئوری دست به کاری بزنید فاجعه مالی و مالیاتی آن شرکت را تهدید خواهد کرد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به این حرفه و کسب درآمد سریع از حسابداری، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۸ سرفصل اصلی شامل ۵۳ ساعت فیلم آموزش حسابداری از پایه تا پیشرفته، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی بیاموزید و به یک حسابدار موفق مبدل شوید . اگر به‌دنبال یک فرصت طلایی برای ورود به حرفه حسابداری هستید یا به این می‌اندیشید که ره صد ساله را یک شبه طی کنید و از همکاران خود با سرعت پیشی بگیرید ،

 


دوم : آشنایی با وظیفه‌های مختلف حسابداران : حسابداران وظیفه‌های زیادی را عهده دار هستند . احاطه بدون نقص بر هرکدام از این وظایف و رعایت کردن فاکتورهای تکنیک‌های شغلی در حرفه حسابداری میتواند از شما یک حسابدار موفق بسازد . وظیفه‌های گوناگون حسابداران مشتمل بر ۴ حوزه است :

وظیفه های معمولی : در برگیرنده مهارت‌های دفترداری ابتدایی و حسابداری هزینه است . ثبت درآمدها و مخارج کمپانی و در اختیار گرفتن گزارشات سود و زیانی ، حسابداری و روش محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان از این موارد می‌باشند .

وظیفه‌های تکنیکی : در برگیرنده بودجه بندی و حسابداری مدیریت است . نظیر مراحل شناسایی ، ‌اندازه‌گیری ، جمع آوری ، سنجش ، آنالیز ، تعبیر و ارائه آن تیم از داده‌های مالی و بقیه داده‌های مقداری و عملکردی ، فهم ارتباط های محلی و معلولی ، تشخیص فعالیت‌هایی که ارزش‌افزوده تولید نمی‌کنند یا این که کارآیی ندارند.

وظیفه های ماهرانه : وظیفه‌های حسابرسی ، تصمیم گیری و گزارشگری را شامل می‌شود که نیازمند داشتن درک عمیق و توان بالای تجزیه و نظارت ترازنامه ها و گزارش های سود و زیان است . گردآوری و بررسی آمار و ارقام به خصوص در دست گرفتن هرچه بیشتر عملیات حسابداران و اطمینان از درستی گزارش‌های بیان شده بوسیله گروه حسابداری و آنالیز سیستم‌های گزارش مالی با اعتماد به درستی عملکرد آن‌ها از این قبیل وظیفه‌ها می‌باشند .

وظیفه‌های پژوهشی : مشتمل بر مهارت‌های تحلیلی و پباده‌سازی سیستم و مشورت با یک حسابدار موفق را در بر می‌گیرد . تجزیه و بررسی داده‌های  مالی برای گزینش راهکارها و دستیابی به هدف‌های مالی مشتری از وسیع‌ترین وظایف پژوهشی است .


سوم : تعیین گرایش مورد‌ علاقه خویش : می‌بایست بتوانید ضمن شناخت کلی با شاخه‌های گوناگون حسابداری ، گرایش خویش را تعیین و در آن کارشناس گردید و تجارب مورد نیاز را کسب فرمائید . حسابداری دارای گرایش‌های مختلفی است . مثل حسابداری مالی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری پیمانکاری و … بهتر است حسابدار علاوه بر شناخت کلی با اشکال متعدد ، تمرکز خویش را روی یک یا دو شاخه دیگر حسابداری نیز بگذارد . این تمرکز سبب میشود تجربه بالایی در آن بخش پیدا نماید و تحت عنوان یک کارشناس در آن موضوع شناخته شود .

 

موفقیت در حسابداری

 

چهارم : احاطه به نرم افزارهای حسابداری : از جمله نرم افزار حسابداری هلو و آشنایی با نرم افزار اکسل که از ابتدایی‌ترین مهارت‌های تخصصی حسابداران است .

پنجم : اشراف به قوانین مالیاتی و بیمه : مبحث آگاهی از قوانین مالیات و اظهارنامه‌های مالیاتی بسیار اساسی و کلیدی است . سهل‌انگاری در‌این بخش واقعا قابل جبران نیست و مخارج متعددی را به مدیران تحمیل میکند. برای تمامی حسابداران بسیار لازم است اشراف کافی به مقررات مالیاتی نظیر مالیات درآمد ، ارزش افزوده ، مالیات حقوق و معافیتهای مالیاتی داشته باشند . تسلط و توان تهیه و تنظیم گزارشهای مرتبط با سازمان‌های مدنی را کسب نمایند و به‌طور منظم در زمانهای درخواستی از سوی سازمان‌های مرتبط این گزارشها را ارائه دهند .

ششم : ارائه راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها و ارتقاء سود : حسابداری که می‌خواهد پله ‌های ترقی را طی نماید و تحت عنوان یک حسابدار موفق شناخته شود ، می‌بایست بتواند برای مدیران نظیر یک مشاور ایفای نقش نمایند . وی بایستی بتواند جلوی خسارت را بگیرد و راه‌هایی برای ارتقا سود و بهره‌وری شرکت اعمال نماید . لازمه این مطلب این است که حسابدار به کلیه ریزه‌کاری‌ها توجه کافی داشته باشد . داده ها را گردآوری و سازماندهی نماید و صادقانه و دلسوزانه مشکلات موجود را مطرح و راه‌حل مناسبی ارائه دهد .

هفتم و مهمترین اصل که رازداری بدون شرط درباره‌ی اسناد و گزارشات مالی است . یک حسابدار تمامی گزارشات و اسرار مالی هر سازمانی را می‌داند . وی مورد اعتماد است و از جزئی‌ترین مسایل مالی صاحبان سهام و مدیران مطلع است . در جواب بدین اعتماد می‌بایست راز دار باشد و از افشای مسایل مالی به غیر از ذیصلاحان دریافت این گزارشات پرهیز کند .


قوانینی که یک حسابدار موفق باید بداند :

  • استانداردهای حسابداری سازمان حسابرسی :

از جمله مهم‌ترین مواردی که حسابداران می‌بایست به‌آن احاطه کافی داشته باشند “ استانداردهای حسابداری ” است .

استانداردهای حسابداری در ایران ما به وسیله سازمان حسابرسی تنظیم می شود . این استانداردها ، چارچوب کار حسابداران را تعیین میکند که حسابداران در موردهای متفاوت چه رفتارهایی می‌بایست داشته باشند ، چه ثبت‌هایی صادر نمایند و به طور کلی در چه ضوابط مشترکی کار کنند . این موردها به طور کلی در محصولات آموزش حسابداری نیاز هم گنجانده شده است .

  • قانون مالیات های مستقیم :

بدون شک بخش حسابداری هر واحد اقتصادی در قسمتهایی از فعالیت خود ، با مالیات و قوانین مربوطه رابطه پیدا میکند . از جمله این مورد ها مالیات دستمزد کارکنان ، مالیات اجاره ، مالیات عملکرد و … است . در بخش اعظمی از این موارد حسابداران می‌بایست در باب مسائل مالیاتی تصمیم‌گیری نموده و به شایسته‌ترین روش ، منافع واحد اقتصادی خویش را محافظت نمایند . درضمن یکی از شایسته‌ترین منابع درآمد برای حسابداران اجرای مسائل مالیاتی از جمله مشاوره مالیاتی و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی است که طبق قانون مالیات های مستقیم ایران عمل می‌گردد . آشنایی با قانون مالیات های مستقیم لازمه کار یک حسابدار ماهر می‌باشد مخصوصا با دقت به تغییراتی که در قوانین مالیات های ایران طی سالهای اخیر صورت گرفته و سهم بیشتری بابت مالیات بر درآمد مشاغل در نظر گرفته شده‌ است .

  • قانون مالیات بر ارزش افزوده :

از جمله جدیدترین منابع درآمد مالیاتی بحث مالیات بر ارزش افزوده است . با برنامه ریزی‌های صورت گرفته ، اجرای این قانون از مهر ماه سال ۱۳۸۷ آغاز و تا به امروز بخش اعظمی از افزاد در موضع فعالان اقتصادی و چه‌بسا مصرف‌کنندگان پایانی نیز بخشی از درآمد خویش را باید بابت مالیات ارزش افزوده پرداخت کنند . بی اطلاعی از این قانون و عدم انجام تکالیف مقرر شده برای مودیان مالیات بر ارزش افزوده ، جرائم سنگینی درپی دارد . در شرایطی‌که حسابداران از این قانون به حد کافی اطلاع نداشته باشند عواقب ناخوش آیندی منتظر آن سازمان خواهد بود .

  • قانون کار و امور اجتماعی :

قانون کار نشان دهنده قوانین بین کارمند ، صاحب‌کار و محیط کار آن‌ها هست . مفاد این قانون می‌بایست در طول عقد قرارداد در مورد حقوق و دستمزد کارگر و همچنین حقوق کارفرما و این دو نسبت به‌هم و … لحاظ شده و ارتباط‌های فی‌مابین آن‌ها رعایت شود . آشنایی با این قوانین قادر است شما‌ را تحت عنوان حسابداری که  از توان بالایی برخوردار است،معرفی نموده و سبب ارتقای شغلی شما شود .

  • قوانین مربوط به بیمه سازمان تامین اجتماعی :

در‌ این قانون حق و دستمزد کارگران و کارفرمایان نسبت به هم نیز در زمینه‌ هایی مثل بیمه ، بازنشستگی و وضعیت آن ، از کار افتادگی و موقعیت آن ، معالجه و … بیان شده شده‌ است . از جمله مهم‌ترین موارد ذکر شده در این بخش بیمه کارکنان میباشد که حسابداران در طی ماه دست‌کم یک بار با آن مواجه هستند ( در حین محاسبه حقوق و دستمزد و سهم بیمه کارمندان ) . سفارش میکنیم به صورت کامل مفاد این قانون را مطالعه نمایید . در صورت داشتن اطلاعات کافی و سابقه کار در این بخش می‌توانید درآمد مورد توجهی کسب کنید .

  • قانون تجارت :

در‌این بخش مقررات و ضوابط مرتبط با تشکیل موسسه های تجاری از جمله شرکت‌های سهامی عام ، شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود ، تقسیم سود ، انحلال شرکت‌ها ، تشکیل جلسات و … بیان شده شده‌ است و حسابداران در این راه می‌بایست با موارد مشابه این قانون شناخت کافی داشته باشند تا در مواقع لزوم شایسته‌ترین تصمیم‌گیری را انجام دهند .

  • یک حسابدار موفق چه ویژگی هایی دارد :

یک حسابدار موفق حقیقتا در دنیای کسب و کار از خصوصیات مشخصی برخوردار است البته تعداد زیادی از حسابداران بخش اعظمی از این مشخصات را دارند .
• قدرتمند در اداره جلسات، زمان‌بندی و خاتمه دادن آن‌ است . ‎
• به جزئیات دقت می‌نماید و بر پایه‌ی اسناد مثبته ، حقایق و شواهد صحبت می‌نماید . ‎
• بابت خدماتی که از دیگر افراد اخذ می‌نماید سپاس‌گزار است .‎
• هنگامی که وارد جمعی می‌شود ، خود را به اشخاص تازه معرفی می‌نماید . ‎
• مدام از تواضع کافی شامل است و هیچ زمان احساس خویش برتربینی را به دیگر افراد منتقل نمیکند . ‎
• وقت‌شناس است و هیچوقت سایر افراد را چشم به راه نمی‌گذارد . ‎
• می‌داند که چه هنگامی بایستی به احترام بقیه افراد از جا برخیزد .


اگر قصد یادگیری حسابداری بصورت حرفه ای را دارید یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم

 


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه آموزشهای این سایت می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۳ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

 

. ]

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۰۵ آبان ۱۳۹۸
حسابدار موفق کیست

در فضای انجام کار حسابداری آموخته‌های آکادمیک و تئوری لازم است ولی کافی نیست، به همین منظور توصیه می

۰۵ آبان ۱۳۹۷
رزومه نویسی حرفه‌ای

بارها مشاهده شده که بسیاری از حسابداران با وجود اینکه سابقه‌ی فعالیت بالایی داشته و به اصطلاح رزومه

۱۵ مهر ۱۳۹۷
درآمد از حسابداری

در فضای رقابتی کسب و کارها، هر تصمیم کوچکی می‌تواند بازخوردهای بزرگ و تعیین کننده‍ای را در کسب و کار

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای