آموزش حسابداری نیاز

لزوم آموزش حسابداری بهای تمام شده

لزوم آموزش حسابداری بهای تمام شده

بر همه واضح است که هر کسب‌وکاری فارغ از زمینه، اندازه و مقیاسی که در آن فعالیت می‌کند، برای مدیریت صحیح در مورد هزینه‌ها نیازمند کمک یک حسابدار یا فردی است که با توجه به لزوم آموزش حسابداری بهای تمام شده، در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده باشد. بعد از حسابداری مالی مهم‌ترین شاخه از  این علم، حسابداری صنعتی است. هم‌چنین به دلیل افزایش فعالیت‌های پیمانکاری موضوع حسابداری پیمانکاری نیز یکی دیگر از سرفصل‌های حسابداری است که تسلط به آن نیازمند آموزش ویژه‌ای با عنوان آموزش حسابداری پیمانکاری است. این مقاله سعی دارد با پرداختن به این دو موضوع دلیل اهمیت این سر شاخه‌های علم حسابداری را شرح داده و با توضیح وظایف آن‌ها به تشریح نیاز به آموزش حسابداری بهای تمام شده و آموزش حسابداری پیمانکاری برای حسابداران بپردازد.

در این راستا به توضیح موارد زیر می‌پردازیم:

 • وظیفه‌ی حسابداری صنعتی چیست؟
 • حسابدار کدام کسب‌وکارها نیاز به آموزش حسابداری بهای تمام شده دارد؟
 • در دوره‌های آموزش حسابداری صنعتی چه مواردی آموزش داده می‌شود؟
 • حسابداری بهای تمام شده چگونه به مدیران و صاحبان مشاغل یاری می‌رساند؟
 • قراردادهای پیمانکاری چیست؟
 • روش‌های متداول حسابداری پیمانکاری کدام است

 

لزوم آموزش حسابداری بهای تمام شده برای چیست؟

 

فرقی نمی‌کند یک واحد تولیدی یا خدماتی در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند یا گستره‌ی این فعالیت تا چه اندازه وسیع است، به‌هرحال مدیران و صاحبان آن باید کنترل لازم را بر دستمزدها، بهای تمام‌شده‌ی محصولات و سایر هزینه‌ها داشته باشند و چنانچه اطلاعات دقیقی در این زمینه موجود  نباشد، مدیران در تصمیم‌گیری‌های خود مبنی با افزایش تولید یا تغییر رویکرد مجموعه در ارائه‌ی خدمات با مشکل مواجه می‌شوند. اینجا است که اطلاعات به‌دست‌آمده و تدوین‌شده با علم حسابداری صنعتی به کمک مدیران می‌آید.

وظیفه‌ی حسابداری که در زمینه‌ی آموزش حسابداری بهای تمام شده دوره‌ دیده و بر آن مسلط باشد این است که اطلاعات مربوط به هزینه‌ها را جمع‌آوری کرده، بهای تمام‌شده‌ی محصولات و خدمات را محاسبه کند، توانایی تجزیه ‌و تحلیل گزارش‌های آماده ‌شده را برای ارائه‌ی راه‌حل‌های کاهش بهای تمام‌شده تولیدات بیان کند و به ‌این ‌ترتیب ابزار لازم برای مدیریت یک کسب‌وکار در زمینه‌ی هزینه‌ها را در اختیار کارفرما یا صاحبان یک مجموعه قرار دهد.

 

 

.

این ویدئو بخشی از آموزش حسابداری بهای تمام شده ( صنعتی ) می باشد که توسط دکتر ساسان مهرانی تدریس شده است .

 

 


حسابدار کدام کسب‌وکارها نیاز به آموزش حسابداری دارد؟

 

تشریح وظایف حسابدار درزمینه‌ی حسابداری صنعتی و خود واژه‌ی صنعت در این شاخه از علم حسابداری ممکن است این تصور را ایجاد کند که فقط حسابدار مشاغل تولیدی-صنعتی و کارخانه‌ها نیازمند آموزش حسابداری بهای تمام شده هستند. اما این تصور صحیح نیست. در حقیقت همه‌ی مشاغل اعم از بانک‌ها،شرکت‌های بیمه، شرکت‌های حمل‌ونقل،آژانس‌های هواپیمایی، عمده‌فروشی‌ها، دانشگاه و بیمارستان‌ها برای تسلط بر میزان دخل ‌و خرج و در جهت کارایی بیشتر خود نیازمند به سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی آموزش حسابداری صنعتی به حسابداران خود هستند.

 

در دوره‌های آموزش حسابداری بهای تمام شده چه مواردی بیشتر بیان می‌شود؟

 

فردی که در زمینه‌ی آموزش حسابداری صنعتی دوره‌دیده باشد درنهایت می‌تواند :

 • هزینه‌های یک دوره را پیش‌بینی و برآورد کند.
 • هزینه‌های تولید را جمع‌آوری کرده، تفکیک و تسهیم کند.
 • محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط مجموعه را ارزیابی و قیمت‌گذاری کند.
 • به مدیران مجموعه در جهت انتخاب بهترین راه‌حل ممکن در موارد مختلف کمک کند.
 • روش‌های کنترل هزینه و کاهش آن را تا حد ممکن تشخیص دهد.
 • در جهت برنامه‌ریزی و اجرای آن به مدیران خودیاری برساند.

 

حسابداری بهای تمام شده چگونه به مدیران و صاحبان مشاغل یاری می‌رساند؟

 

بی‌دلیل نیست که نام دیگر حسابداری صنعتی، حسابداری مدیریت است.حسابداری صنعتی همچون بازوی قوی مدیر در ارتباط با برنامه‌ریزی و کنترل فعالیت‌ها عمل می‌کند و در جهت برنامه‌ریزی و کنترل دقیق فعالیت‌ها و ارزیابی عملیات انجام‌شده به مدیر یا مدیران یک مجموعه یاری می‌رساند. بدون شک اگر مدیران طراز اول یک کسب‌وکار در زمینه‌ی کنترل هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولیدی یا خدماتی  اطلاعات کافی نداشته باشند در تصمیم‌گیری‌های خود  در زمینه‌ی افزایش بهره‌وری و تولید با مشکلات اساسی مواجه می‌شوند.

اهمیت حسابداری صنعتی و گستردگی مطالبی که برای تسلط بر آن وجود دارد،باعث شده است وب‌سایت‌های بسیاری وارد حیطه‌ی ارائه‌ی دوره‌های آموزش حسابداری بشوند که شما می‌توانید برای بهره‌مندی از آن‌ها اقدام به دانلود آموزش حسابداری در دوره‌های صنعتی،مالی و پیمانکاری بکنید.


اگر قصد یادگیری حسابداری بصورت حرفه ای را دارید یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم :

 


این مقاله بخشی از صد‌ها نکته کاربردی در زمینه آموزشهای این سایت می‌باشد. جهت تسلط کامل به مباحث مربوط به بازار کار و کسب درآمد سریع از این حرفه، با جمع آوری اطلاعات از مدیران ارشد مالی و اساتید برتر دانشگاه، بسته آموزش صفر تا صد حسابداری در بازار کار را تهیه نموده ایم. این مجموعه بی‌نظیر شامل تمامی تکنیک‌های حسابداری کاربردی در قالب ۵۳ ساعت آموزش حسابداری با کیفیت، جزوات pdf، تستهای ارزیابی اینترنتی و آموزش نرم افزار‌‌های مالی می‌باشد. با استفاده از این مجموعه به سادگی می‌توانید ضمن استفاده از تخفیف باورنکردنی آن، حسابداری را بصورت کاملا کاربردی از آموزش حسابداری مقدماتی تا تجزیه و تحلیل صورتهای مالی بیاموزید.

 

.

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط

Simmilar Blog
۲۲ آبان ۱۳۹۸
آموزش حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی یکی از رشته های فن حسابداری به شمار می آید که در زمینه جمع آوری اطلاعات، محاسبه هزینه

۰۷ خرداد ۱۳۹۸
آموزش صفر تا صد حسابداری پیمانکاری

فرایند حسابداری پیمانکاری کاری دشوار است که شامل وام، صدور صورت‌حساب، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و

۲۱ آذر ۱۳۹۷
اهمیت صورتهای مالی

امروزه یکی از انواع آموزش حسابداری کاربردی، آموزش تجزیه و تحلیل صورتهای مالی است که به افراد در بازا

محصولات پیشنهادی

آموزش حسابداری مقدماتی
آموزش حسابداری حرفه ای
آموزش حسابداری حرفه ای