حسابداری نیاز

آموزش نرم افزار حسابداری و اهمیت آن

آموزش نرم افزار حسابداری هلو

امروزه به دلیل اجباری شدن مکانیزه سازی کسب و کارها از سوی سازمان امور مالیاتی، نرم افزارهای حسابداری به جزو لاینفک هر کسب و کاری مبدل شده اند. صاحبان مشاغل نیز برای کنترل موجودی های نقد و بانک، اطلاع از میزان بدهی و طلب از اشخاص، گزارش موجودی و عملکرد انبار و صد های گزارش دیگر از نرم افزارهای حسابداری استفاده می کنند.

اما یکی از سؤالات اساسی برای انتخاب نرم افزار حسابداری کارآمد تر با پشتیبانی و خدمات بهتر این است که کدام نرم‌افزار از اولویت بیشتری برخوردار است؟ طرح این سؤال از آنجا ناشی می‌شود که تنوع نرم‌افزارهای حسابداری در بازار بسیار بالاست و شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف هر کدام از یک نرم‌افزار به‌ خصوص استفاده می‌کنند.

در حقیقت از آنجایی که نمی‌توان یک نرم افزار حسابداری را برای تمام کسب‌وکارها به کار بست، برای شروع بهتر است از نرم افزار حسابداری هلو به عنوان پر طرفدارترین نرم افزار مالی شروع کنید تا از شانس بیشتری برای کسب فرصت‌های شغلی برخوردار شوید.


برای انتخاب نرم‌افزار حسابداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • نوع نیاز به نرم افزار در بخشهای مختلف حسابداری

هیچ کدام از شرکت‌ها و انواع مختلف کسب‌وکارها از داشتن یک نرم‌افزار حسابداری ویژه انجام عملیات مالی خود بی‌نیاز نیستند؛ اما به دلیل اینکه نوع کسب‌وکارها و مأموریت‌های آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد، به ‌تبع نوع عملیات مالی و پیچیدگی آن نیز متفاوت است.

ممکن است بعضی از کسب‌وکارها با به‌کارگیری یک حسابدار و استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری ساده کارشان راه بیفتد اما برخی سازمان‌های بزرگ حتی یک سازمان زیر مجموعه ویژه‌ی انجام امور حسابداری خود تأسیس کنند؛

به همین دلیل اولین نکته‌ی مهم در یادگیری نرم‌افزار نوع نیاز بازار کار است. حسابدارانی که قصد دارند آموزش حسابداری را با تمرکز بر مباحث مورد نیاز برای بازار کار سپری کنند، باید آگهی‌های استخدامی را مشاهده کرده و بر اساس نیاز غالب کارفرمایان اقدام به انتخاب یک یا دو نرم‌افزار حسابداری مهم نمایند.


acc
  • پشتیبانی مناسب و سریع

تمام نرم‌افزارهای حسابداری دارای یک تیم یا سازمان پشتیبانی‌کننده هستند که حسابداران در هنگام وقوع مشکل با آن‌ها تماس گرفته و راه‌حل را جویا می‌شوند. هرچه تیم پشتیبانی یک نرم‌افزار حسابداری قوی‌تر و در دسترس‌تر باشد، استفاده از آن نرم‌افزار بیشتر خواهد بود و به همین دلیل باید در آموزش نرم افزار حسابداری  آن را در اولویت یادگیری قرار دهید.

  • برنامه نویسی قوی و به روز

شاید برای انجام عملیات مالی کسب‌وکارهای کوچک استفاده از نرم‌افزارهای مختلف حسابداری مشکل چندانی به دنبال نداشته باشد، اما این مسئله برای کسب‌وکارهای بزرگ متفاوت است؛ زیرا این سازمان‌ها حجم انبوهی از اطلاعات، آمار و ارقام دارند و باید در مدت کوتاهی محاسبات پیچیده و زیادی را انجام دهند؛ به همین خاطر آن نرم‌افزار حسابداری مربوطه باید از نظر برنامه‌‍نویسی قوی باشد و به اصطلاح قفل یا هنگ نکند. در ادامه چند نرم‌افزار حسابداری مهم را به شما معرفی خواهیم کرد.


  • پر طرفدارترین نرم‌افزارهای حسابداری :

نرم ‌افزار حسابداری هلو را بدون شک می‌توان ساده‌ترین و متداول‌ترین نرم‌افزار حسابداری دانست که معمولاً یکی از سرفصل‌های مهم در آموزش حسابداری بازار کار به شمار می‌آید. این نرم‌افزار هم از کارایی بالایی برخوردار است و هم محیط بسیار ساده‌ای دارد؛ به همین خاطر آموزش نرم افزار هلو مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد و حسابداران مبتدی نیز می‌توانند با آن به خوبی ارتباط برقرار کنند.

از نکات جالب توجه نرم افزار حسابداری هلو طراحی نسخه‌های متفاوت از آن متناسب با مشاغل مختلف است؛ برای نمونه می‌توان به نرم افزار حسابداری هلو در نسخه‌های شرکتی،تولیدی، صنعتی، فروشگاهی و نسخه‌ی تحت شبکه اشاره کرد که در سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته طراحی و عرضه شده‌اند.


اهمیت آموزش نرم افزار حسابداری

 

  • اهمیت آموزش نرم افزار حسابداری

اگر در ابتدای مسیر آموزش حسابداری هستید یا قصد دارید دوره‌های آموزش صفر تا صد حسابداری را پشت سر بگذارید، بهتر است برای شروع نرم‌افزارهای ساده‌تر مانند نرم افزار حسابداری هلو را انتخاب کنید. آموزش این نرم‌افزار را معمولاً می‌توانید در قالب دوره‌ی آموزش حسابداری بازار کار و یا از طریق جزوات و فیلم‌های موجود در اینترنت فرا بگیرید.

همچنین یادگیری نرم‌افزار حسابداری اکسل را به هیچ‌عنوان فراموش نکنید؛ این نرم‌افزار اگرچه یک نرم‌افزار عمومی محسوب می‌شود، اما به دلیل قابلیت‌های فراوانی که در حسابداری دارد؛ معمولاً مورد تأکید سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار دارد.

  • کاربردهای نرم‌افزار حسابداری

چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟ امروزه با گسترش حسابداری و نیاز جامعه به این رشته افراد به تنهایی و با راه‌های دستی نمی‌توانند از پس مشکلات مالی و حسابرسی بر‌آیند لذا استفاده از فناوری به روز و نرم‌افزارها می‌تواند باری از دوش افراد بردارد و به کسب و کار آن‌ها سرعت و رونق بخشد. برای آسان شدن در کارها، امروزه با استفاده از این نرم افزارها مدیران و صاحبان مشاغل به راحتی می‌توانند به مدیریت امور مالی خود بپردازند.

به خاطر امکان کنترل حسابها، این نرم‌افزارها امکان کنترل تمام حساب‌ها را مثل حساب چک مشتریان و حقوق و دستمزد در اختیار شما قرار می‌دهند، صرفه جویی در زمان، نرم افزارها از شما وقت کمتری می‌گیرند و زمان شما را مدیریت می‌کنند، قابلیت گرفتن گزارشات حسابداری، نرم افزار حسابداری امکان گرفتن گزارش در مورد مسائل مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهند.

کاهش خطای انسانی، از مهمترین مزیت‌های استفاده از نرم‌ افزار حسابداری است چون امکان خطا را به حداقل ممکن می‌رساند. مسلما در حسابرسی‌های دستی امکان خطا بالا می‌رود استفاده از نرم افزار به کاهش اشتباهات شما کمک می‌کند. هر‌چقدر ابزار حسابداری دقیق‌تر باشد رشد و پیشرفت آن مجموعه بیشتر می‌شود به‌خصوص اگر از نرم افزار هلو و خدمات آن استفاده کنید.

  • آموزش نرم‌افزار هلو و ارائه محتوای تخصصی

با خرید آموزش جامع نرم‌افزار هلو ، محتوای تخصصی تخصصی و کاربردی دریافت کنید، این نرم افزار توانسته با کمک نیروهای حرفه‌ای و کاربلد به آسان‌ترین شکل ممکن نرم‌افزار‌های خوب و مناسبی را تحویل دهد.

این نرم‌افزار با قابلیت‌هایی که دارد برای افرادی که حتی تخصصی در رشته حسابداری ندارند و به هر دلیل به مشکلات حسابرسی برخورد کرده‌اند می‌تواند مفید باشد و کار آن‌ها هم راه بیندازد. نرم‌افزار هلو با انواع مشاغل که در کشور ما قرار دارد انطباق دارند و افراد در هر شغلی می‌توانند از این نرم‌افزار بهره ببرند. اطلاعات بیشتر در مورد : آموزش صفر تا صد نرم افزار حسابداری هلو

 

آموزش نرم افزار هلو

 

  • هدف از آموزش نرم افزار‌های حسابداری

در سالیان بسیار دور که پول اختراع شد، فکر مدیریت آن نیز شکل گرفت. در نتیجه، دانش حسابداری پدیدار شد. از آن زمان تا به امروز، به اندازه ای این علم پیشرفت کرده است، که موجب برگزاری دوره های آموزش حسابداری در سراسر دنیا شده است.

چرا که، امروزه حسابداری دیگر یک حساب و کتاب ساده نبوده و دارای پیچیدگی های خاصِ خود می‌باشد. با پیشروی علم حسابداری، رفته رفته ابزارهایی نیز برای سهولت بخشیدن به عملیات آن اختراع شد.

یکی از این ابزارها، نرم افزارهای مخصوص حسابداری است، که به وسیله ی آنها مدیریت امور مالی به مراتب بهبود یافت. به هنگام شکل گیری انقلاب صنعت، در قرون وسطی بود، که حسابداری رونق یافت و دستخوش تغییرات چشمگیری شد.

در واقع انقلاب صنعتی، سکوی پرتابی برای دانش حسابداری به شمار می‌آید. چرا که، بسیاری از تاجران برای محافظت از سرمایه خود به این علم روی آوردند. با پیدایش نرم افزارهای حسابداری، تقریبا می‌توان گفت حسابداری به شیوه‌ی سنتی منسوخ شد. در شیوه های سنتی حسابداری، تنها یک شخص به همراه یک دفتر بود، که هزینه ها، درآمدها، بدهی ها و … را در آن یادداشت می‌نمود و نتیجه‌گیری می‌کرد.

به مراتب، در این روش احتمال بروز خطای انسانی و یا فرصت برای سوء استفاده وجود داشت. اما، نرم افزارهای حسابداری با دقت بالا و کمترین درصد خطا به خوبی توانستند جایگزین روش‌های سنتی گردند.

به همین دلیل، امروزه یکی از مهمترین سرفصل‌هایی که در دوره های آموزش حسابداری به آن پرداخته می‌شود، آموزش نرم افزار های حسابداری می‌باشد. در واقع، عملا حسابداری که با این نرم افزارها آشنا نباشد، نمی تواند به خوبی در این زمینه فعالیت کند.

  • چرا آموزش نرم افزار یک سرفصل مهم در آموزش حسابداری به شمار می آید؟

در پاسخ به این سوال، باید از چند جهت نرم افزارهای حسابداری را مورد تحلیل و بررسی قرار داد:

۱- افزایش تمرکز : با توجه به فضای جدول‌بندی شده‌ی نرم افزارهای حسابداری و نظم حاکم بر آن، می‌تواند عاملی برای افزایش سطح تمرکز حسابداران و کلیه استفاده کنندگان باشد. نرم افزار های حسابداری، با نظم بخشیدن به مواردی از جمله صورت حساب‌ها، مدیریت موجودی، حقوق و دستمزد پرسنل و … از خطا و فراموشی جلوگیری نموده و حتی در بعضی از نرم افزارهای شاهد تنظیماتی برای هشدار زمان پرداخت و یا دریافت‌ها می‌باشیم.

۲- افزایش سرعت : در کلیه دوره های آموزش حسابداری رایگان، تاکید ویژه ای بر آموزش نرم افزارهای حسابداری وجود دارد. چرا که، این روش موجب صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت در انجام امور مالی می گردد. بدین وسیله، وقت کمتری از حسابدار گرفته شده و موجب می‌گردد تا بتواند به کارهای بیشتری رسیدگی نماید.

۳- افزایش دقت : همیشه واژه ی سرعت در کنار دقت به کار برده می شود. زیرا، هر یک از این دو بدون دیگری بی معنا می‌باشد. استفاده از نرم افزارهای حسابداری، موجب اعمال این دو فاکتور در کنار یکدیگر خواهد بود. طی پروسه ی ثبت اسناد مالی در نرم افزارهای حسابداری، میزان احتمال خطا در حداقل خود می‌باشد. بدین معنا که، اگر حسابداری داده های درستی در اختیار نرم افزار قرار دهد، می توان اذعان داشت احتمال بروز اشتباه در نتایج به دست آمده، صفر خواهد بود.

۴- ارائه صورت های مالی : یکی از علل آموزش دستورالعمل نرم افزار در دوره های آموزش حسابداری، ارائه صورت های مالی دقیق می‌باشد. صورت های مالی، بسیار برای مدیران و ذینفعان یک سازمان دارای اهمیت است. زیرا، معیاری به منظور تصمیم گیری آنها برای ادامه ی فعالیت شرکت تلقی می‌گردند. یکی از قابلیت های نرم افزارهای حسابداری، ارائه این دست از گزارشات به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه می باشد.

۵- انجام امور مالیاتی : قطعا در کلیه دوره های آموزش حسابداری، به خصوص حسابداری پیمانکاری با میزان اهمیت قوانین و امور مالیاتی در حسابداری آشنا خواهید شد. یکی از مهمترین خدمات یک نرم افزار، فراهم آوردن بستری مناسب برای انجام امور مالیاتی میباشد؛ از آنجایی که نرم افزارهای حسابداری، همواره در حال بروزرسانی می باشند، با آگاهی از جدیدترین قوانین مالیاتی طراحی و آپدیت می‌شوند. در نتیجه، میزان و درصد مالیات را، با توجه به داده هایی که از قبل در آنها ثبت شده، محاسبه و ارائه می نمایند.


acc

 

خبرنامه

در حال بررسی اطلاعات...

از عضویت شما در خبرنامه سپاس گزاریم.

مقالات مرتبط Simmilar Blog
۰۲ بهمن ۱۴۰۲
حسابداری چیست و چگونه حسابدار شویم؟

هم اکنون بازار کار حسابداری به شدت نیازمند حسابداران ماهر، با تجربه و مسئول است. چنانچه یک حسابدار ب

۰۱ آذر ۱۴۰۱
کاربرد نرم‌ افزار اکسل در حسابداری

از آنجایی که برخی از حسابداران با وجود آگاهی درباره‌ی اهمیت نرم افزار اکسل هنوز نسبت به آن ذهنیت روش

۲۰ تیر ۱۴۰۱
کاربرد نرم‌ افزار اکسل در حسابداری

ممکن است برخی افراد تصور کنند که دیگر نرم افزار اکسل در آموزش حسابداری کاربردی ندارد، اما حقیقت آن ا

پکیج های حسابداری حرفه ای
پکیج های حسابداری مقدماتی
پکیج های حسابداری و مالیاتی
پکیج های حسابداری مقدماتی

x
x